Guvernul Republicii Moldova

Ministerul Economiei

Cabinetul Viceprim-ministrului, ministru al Economiei

Cabinetul Viceprim-ministrului, Ministrului Economiei are misiunea de a asigura un cadru stimulativ şi eficient în activitatea Ministerului Economiei, prin optimizarea agendei de lucru a ministrului, monitorizarea îndeplinirii indicaţiilor, deciziilor şi activităţilor planificate, acordarea suportului în exercitarea funcţiilor de coordonare a activităţii autorităţilor publice centrale aflate în coordonarea viceprim-ministrului, precum şi în organizarea şi desfăşurarea consiliilor, colegiilor, comisiilor şi altor evenimente în domeniile de activitate ale ministerului.

 

Seful Cabinetului - Gorea Eugeniu

Tel: (+373 22) 250-551

E-mail: eugen.gorea@mec.gov.md

 

Consilier - Mitru Vladimir

Tel: (+373 22) 250-553

E-mail: vladimir.mitru@mec.gov.md

 

Consilier - Bunduchi Denis

Tel: (+373 22) 233-880

E-mail: denis.bunduchi@mec.gov.md

 

Consilier - Rusu Valeriu

Tel: (+373 22) 250641

E-mail: valeriu.rusu@mec.gov.md

 

Consilier - Jomiru Angela

Tel: (+373 22) 250107

E-mail: angela.jomiru@mec.gov.md

 

Consilier - Baltag Alexandru

Tel: (+373 22) 250641

E-mail: alexandru.baltag@mec.gov.md

 

Consilier - Ciobanu Alexandru

Tel: (+373 22) 250539

E-mail: alexandru.ciobanu@mec.gov.md